Ось вже сотні років кількість любителів такого напою як кава збільшується з кожним днем. Кава стала відомою в Європі лише в 16-му столітті, а спочатку вона була популярна серед проживаючих на Близькому Сході. І навіть після визнання кави, як напою, до нього зберігалося трохи дивне ставлення: деколи лікарі прописували його хворим як ліки, а іноді цей напій і зовсім забороняли. І лише в Англії почали ставитися як до простого смачному напою.

Сьогодні кава вирощується в багатьох країнах світу, і кожна країна намагається наділити свої зерна неповторним смаком. Вважається, що кава росте на висоті від 400 до 1800 метрів, а одні з найякісніших зерен збирають на висоті від 900 до 1800 метрів. Кавові боби – це кісточки плодів кави. Хочеться зауважити, що навіть якщо один і той же сорт кави вирощений на однаковій висоті, але на різних плантаціях, ці два види кави можуть сильно відрізнятися один від одного за смаком.

Говорячи про сорти кави, то, як би саркастично це не звучало, каву можна поділити на дві групи: кава з Бразилії і кава з інших країн. Деякі сорти кави з Бразилії не дуже приємні на смак, але деякі не те що не поступаються світовим сортам, а й сильно їх перевершують.

Кава в банках, яку продають на прилавках, являє собою насправді не один сорт кави, а сукупність різних сортів, що доповнюють один одного. Так намагаються створити особливий неповторний аромат і смак кави, змішуючи і підбираючи пропорції різних сортів кави, щоб знайти золоту середину. Для цього доводиться проводити велику кількість проб, перемолоти величезну кількість кави, перш ніж можна буде прийти до бажаного результату.
Смак кави залежить від різних чинників, крім зазначених вище. Смак кави також залежить і від якості помолу кавових зерен, від того, наскільки сильно вони заражені. І, незважаючи на те, що кава – продукт натуральний, її смакові якості багато в чому визначаються роботою людини.

Категорія: Новини
Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями на цю запис через RSS 2.0. Ви можете залишити відповідь, або зробити посилання з вашого сайту.
Залишити коментар