robusta
Чи поважаєте ви робусту так, як поважаю її я? Особисто мені ставлення до робусті завжди здавалося трохи лицемірним. Робуста – попелюшка в кавовій родині, бридке каченя. Від кави з робустою прийнято гидливо кривитися. Видова назва «robusta» перекладається як «сильний», від англійського robust – міцний, здоровий, сильний. Чому ж ми так слабо поважаємо цей сильний кави? Чому вчорашні любителі італійських сумішей, в яких мінімум половину зерен складає робуста, сьогодні підкотили штани, відростили бороди, набили тату і відхрещуються від робусти, сахаються від неї, як чорт від ладану? Давайте поміркуємо.

Огидне ставлення до робусти в середовищі кавових професіоналів загальновідома. Арабіка і робуста – два біологічні види. Якщо вважати білу расу вище чорної (чи навпаки) – це расизм, а якщо рахувати арабіку краще робусти у всіх аспектах – кавовий расизм. Особливо смішно читати в цих ваших інтернетах, що робусту використовують для здешевлення сумішей. Для здешевлення сумішей продають мелену каву, в який домішали смажений горох, жолуді, цикорій і навіть деревну пудру. У світі досить багато якісної коштовної робусти і поганий дешевої арабіки. Зазвичай, ціни на арабіку на Нью-Йоркській біржі приблизно рівні цінам на робусту на Лондонській біржі.

Тепер кілька фактів, які ви можете прийняти з моїх слів, або поставити питання в коментарях – стаття і так виходить довга, заощаджу ваш час. Робуста більш невибагливий і урожайний вид кавових дерев, тобто дешевше у виробництві. Робуста займає близько 20% світового виробництва кави. Різницю між арабікою і робустой можна помітити навіть у самих зернах: в арабіки вони трохи подовжені, в той час як в робусти вони більш округлі. У еспрессо-сумішах робуста дає щільність, body напою; потужну крему (та сама піночка на еспресо); підвищує вміст кофеїну. У більшості сортів розчинної кави взагалі немає арабіки, тільки робуста. Фільтровим методом або в джезві робусту взагалі не прийнято вживати, тільки арабіку. Найдорожчий у світі «копі лювак» складається зазвичай наполовину з робусти. Каву по-в’єтнамських готують виключно з в’єтнамської робусти, зі згущеним молоком.

Спочатку люди пили виключно арабіку, а точніше кави виду «арабіка» сорту «арабіка типики». Тільки в дев’ятнадцятому столітті була відкрита дика робуста в Уганді, біля річки Конго, звідси і перша назва – «конголезька кава». Зміст мінералів і мікроелементів в арабіці, за рахунок більш щільної структури зерна, вище, ніж в робуста. Вміст кофеїну в робусті вище в 1.5-2 рази, ніж в арабіці. Уявіть собі емоції плантаторів: дерева в три-чотири рази вище за арабіку! Можуть рости нижче 800 метрів над рівнем моря!! Врожайність набагато вище!!! Практично нічим не хворіють!!!!! Однак, перше враження було зіпсовано смаком і ароматом напою.

Як з’ясувалося, смакові і ароматичні якості робусти набагато гірше арабіки. Для робусти характерний порожній смак, з неприємною гіркотою і важким характерним запахом. Втім, підприємливі колоніалізатори і тут не розгубилися. Південно-європейська (італійці та французи) кавова школа складається в складанні сумішей з різних сортів арабіки та робусти, досить сильною обжарювання. Передбачається приготування з цих сумішей еспресо або напоїв на його основі – капучино, наприклад. Якщо ще додати сахарку, та під цигарку… Загалом, це зараз головний світовий мейнстрім. Зайдіть в будь-який ресторан, переконайтеся.

Джерело: http://coffeecard.info/2015/robusta

Категорія: Новини  Теги:
Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями на цю запис через RSS 2.0. Ви можете залишити відповідь, або зробити посилання з вашого сайту.
Залишити коментар